قوانین و مقررات

مجموعه بندهای قوانین و مقررات نگارش شده در این بخش به منظور ارتباط تجاری هر چه بهتر شرکت پیرو با کاربران و شرکت‌‏ها می‏‌باشد. با خواندن دقیق هر بخش، از نحوه ارتباط شرکت پیرو اطلاع یابید. این قوانین ممکن است در آینده دچار تغییر شوند. با این حال، شرکت پیرو موظف است در صورت هرگونه تغییر، کاربران خود را مطلع سازد.

 • پیرو امکان پرداخت از طریق کیو آر کد را در اختیار کاربران خود قرار می‌‏دهد.
 • قوانین نگارش شده شامل تمامی محصولات و خدماتی است که توسط شرکت پیرو عرضه می‏‌شود. این موضوع شامل محصولات یا خدماتی که در آینده توسط شرکت پیرو تولید و عرضه می‌‏شوند نیز خواهد بود.
 • شرکت پیرو در ایران فعالیت می‌‏کند در نتیجه فعالیت‌‏های این شرکت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. شرکت پیرو این اختیار را دارد که در صورت شناسایی فعالیت‏هایی که بر خلاف قوانین مدون جمهوری اسلامی ایران باشد، افراد یا گروه‏های مرتبط را به مراکز و نهادهای مربوطه ارجاع دهد. عواقب این‌ گونه رفتارها به صورت مستقیم بر عهده افراد خاطی خواهد بود.
 • شرکت پیرو خود ناظر بر عملیات و تراکنش‏‌های انجام شده در سامانه است. در صورتی که این شرکت، مجموعه فعالیت فرد یا افرادی را سوءاستفاده از سیستم برداشت کند، این اختیار را دارد که به صورت یک طرفه و بدون اطلاع به کاربر حساب کاربری وی را مسدود سازد.
 • پذیرندگانی که در شرکت پیرو فعالیت می‏‌کنند، تصدیق می‌‏نمایند که برای فعالیت در جمهوری اسلامی ایران مجاز می‏‌باشند. شرکت پیرو هیچگونه وظیفه‌‏ای برای نظارت بر فعالیت‌‏های روزانه پذیرندگان ندارد و در صورت بروز هرگونه نقص قانون و مقررات، هیچ مسئولیتی بر عهده شرکت پیرو نمی‌‏باشد.
 • پذیرندگانی که در شرکت پیرو فعالیت می‌‏کنند موظفند که مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی فعالیت کنند. این قوانین شامل، بدون قید محدودیت، قانون تجارت الکترونیکی، قانون جرایم رایانه‌‏ای، دستورالعمل‌‏ها و الزامات اعطای نماد الکترونیکی، مصوبات شورای پول و اعتبار و بخشنامه‏‌های بانک مرکزی هستند.
 • تمامی اطلاعات جمع آوری شده از کاربران یعنی نام و نام خانوادگی و شماره تماس، نزد شرکت پیرو محفوظ است. مبنای انتقال اطلاعات در شرکت پیرو بر پایه شفافیت و درستی داده‌هاست. در نتیجه در صورتی که فرد ثبت نام کننده با نام یا شماره واقعی خود ثبت نام نکند، مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از نام و شماره وی بر عهده خود فرد است.
 • اطلاعات حساسی که کاربران در حساب کاربری خود در پیرو ذخیره دارند، نزد شرکت پیرو محفوظ می‏‌ماند. این اطلاعات شامل موجودی اعتبار کاربر در پیرو می‏‌شود و اجازه دسترسی به این اطلاعات به هیچ فرد یا شرکت دیگری داده نخواهد شد. در صورتی که کاربر این اطلاعات را نشر دهد، مسئولیت سوءاستفاده از اطلاعات حساب کاربری وی بر عهده خود کاربر خواهد بود.
 • شرکت پیرو پس از ثبت نام پذیرندگان، درستی اطلاعات را با آن‏ها بررسی می‏‌کند. در صورتی که حساب بانکی پذیرندگان با نام آن‌‏ها مغایرت داشته باشد، این مورد با پذیرندگان بررسی خواهد شد. در این حالت، اگر پذیرنده این مغایرت را بپذیرد و هر گونه سوءاستفاده از حساب بانکی وی شکل گیرد، مسئولیت با خود پذیرنده خواهد بود.
 • شرکت پیرو به منظور ارائه خدمات بیشتر، شرایط کارمزدی خود را به صورتی قرار داده است که مطابق قوانین بانک مرکزی باشد. بانک مرکزی صریحتاً اعلام می‏‌کند که کیف پول‏‌های مجازی امکان نگهداری پول‌‏های پذیرندگان را ندارند چرا که این عمل به مثابه خلق پول است. به همین دلیل شرکت پیرو، حساب پذیرندگان خود را در اولین سیکل بانکی تصفیه می‌‏کند.
 • در صورتی که کاربری قصد داشته باشد موجودی حساب خود را زودتر از سیکل بانکی دریافت کند، می‌‏بایست کارمزد مربوطه آن را پرداخت کند.
 • در تعداد تراکنش‏‌های روزانه افراد، محدودیتی از جانب سیستم پیرو قرار داده نشده است
 • محدودیتی برای حداکثر میزان پول نگهداری شده در حساب کاربری وجود ندارد.
 • کاربران می‏‌توانند در صورت عدم تمایل به ادامه کار با شرکت پیرو، فعالیت خود را متوقف نمایند. در این راستا شرکت پیرو موظف است تصفیه حساب لازم را با کاربر مورد نظر انجام دهد. با این حال اطلاعات کاربر از پایگاه داده پیرو برداشته نخواهد شد.